Kolejni filmowcy kręcili w Chrobrzu

0

Pomieszczenia i otoczenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Chrobrzu, ponownie stały się scenerią planu zdjęciowego do nowego filmu fabularnego. Tym razem to studenci Wydziału Radia i Telewizji katowickiego Uniwersytetu Śląskiego postanowili  zrealizować w Chrobrzu  kilka ujęć do etiudy filmowej –  opartej na powieści Marcela Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu”.
Film

„W poszukiwaniu straconego czasu” to powieść, która uznawana jest w powszechnej opinii krytyków za arcydzieło literatury. Reżyserem krótkiego utworu filmowego, który ma powstać na zaliczenie drugiego roku studiów szkoły filmowej jest  Klaudia Kęska – studentka. Dodatkowo, jak się dowiedzieliśmy, za kamerą stanął Jan Barszczewski, zaś Miłosz Karbownik- jest kierownikiem planu. Podczas produkcji oprócz profesjonalnych aktorów, udział wzięła również wyłoniona podczas castingu młodzież oraz dzieci z naszego regionu.

– Przestrzeń pałacu jest wyjątkowa i bardzo zgodna z wizją Klaudii. Tu nie chodzi tylko o wnętrza, ale i o przestrzeń dookoła, półdzikie łąki, park czy platan –  monumentalne drzewo. To miejsce ma swój specyficzny urok i dlatego zostało wybrane do filmu – tłumaczy Miłosz Karbownik, kierownik planu  w filmie Klaudii Kęskiej.

IMG_3381

Jak dodaje pan Miłosz,  kierownik planu, jeśli chodzi o studenckie etiudy,  jest to jedno z większych przedsięwzięć. Łącznie na planie z aktorami i statystami pracowało ponad 30 osób.

– Klaudia ciężko pracuje. Plan filmowy wbrew pozorom to jest bardzo intensywny rodzaj pracy fizycznej jak i umysłowej. Pracujemy bez wytchnienia, ponieważ ilość pracy jaką sobie narzuciliśmy, jest dosyć duża. Wszystko po to, aby zrealizować to co chcemy w sposób fajny, godny i ciekawy i zaspokajający nas – mówił w niedzielny wieczór  Miłosz Karbownik.

Jak z kolei informuje Klaudia Kęska – reżyser etiudy,  w doborze miejsca pomogła jej Janina Kowol – kierowniczka produkcji, która znalazła to miejsce i to dzięki niej zdecydowała się na filmowanie w tym miejscu.

IMG_3382

– Przede wszystkim odkryliśmy, że są tu piękne rejony. Nie wiedziałam, że kręcony był tu film Przedwiośnie. Proszę sobie wyobrazić jakie było moje zdziwienie, kiedy dowiedziałam się o tym dzień przed przyjazdem  do Chrobrza. Nie miałam pojęcia, ale to było bardzo miłe zaskoczenie . Wszyscy są tutaj życzliwi i pomocni. Jesteśmy bardzo miło ugoszczeni – powiedziała nam Klaudia Kęska.

Realizacja filmu w Pałacu Wielopolskich w Chrobrzu trwała od piątku do soboty (od 28 do 30 lipca).

M.G.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com