Kolejne środki na renowację św. Anny

0

Piękna renesansowa kapliczka pw. św. Anny na pińczowskim wzgórzu, po wielu, wielu latach doczekała się upragnionej renowacji. Dzięki funduszom przekazanym na ten cel z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz istotnego wkładu własnego powiatu, pierwsze prace restauracyjne mogły ruszyć już w minionym roku.

„Dzięki pozyskanemu wsparciu udało się wówczas przeprowadzić remont przyziemia, z instalacjami przeciwwilgociowymi i opaską wokół obiektu. Fachowcy uzupełnili również ubytki powstałe w fundamentach” wylicza Monika Strojna z pińczowskiego Starostwa Powiatowego i przypomina, że zabytkowy obiekt liczy sobie ponad 400 lat i ząb czasu go nie oszczędzał.

Kilkanaście dni temu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało listę kolejnych dotacji do inwestycji ratujących najpiękniejsze polskie zabytki. Na liście tej ponownie znalazła się kapliczka św. Anny- duma i chluba oraz niewątpliwa wizytówka Pińczowa. Tym razem z centralnego budżetu wpłynie dotacja w wysokości 210 tysięcy złotych. Środki będą przeznaczone na renowację ścian zewnętrznych obiektu.

js

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com