Kolejne oszustwo, kolejna ofiara

0

Ponad 130 000 złotych straciła 73-latka. Niestety seniorka uwierzyła w historię o wypadku, który w rzeczywistości na szczęście się nie wydarzył. Kobieta padła ofiarą oszustów posługujących się klasyczną metodą „na wnuczka”

Wczoraj rano rodzina 73-letniej mieszkanki gminy Michałów poinformowała pińczowskich policjantów o oszustwie, w wyniku którego seniorka straciła ponad 130 000 zł. Dzień wcześniej około 21.00 zadzwonił do niej mężczyzna przedstawiający się jako jej wnuczek. Rozmówca informował o nieszczęśliwym wypadku, który miała spowodować jego matka, a córka ofiary. Poszkodowaną w wypadku miała być ciężarna kobieta, której należało wypłacić zadośćuczynienie, aby uniknąć dalszych konsekwencji. 73-latka zgodziła się przekazać na ten cel dużą sumę pieniędzy. Gotówkę spakowała do torby i przekazała nieznajomemu mężczyźnie, który niedługo potem przyjechał do jej domu.

Ciekawy w tej historii jest fakt, że w późniejszej rozmowie z policjantami kobieta przyznała, iż wcześniej słyszała o podobnych zdarzeniach. Sama jednak w momencie przekazywania pieniędzy obcemu człowiekowi, nie domyśliła się, że sama może paść ofiarą takiego przestępstwa.

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com