Kochajmy nasze babcie i dziadków

0

Jak co roku w styczniu obchodziliśmy dwa wspaniałe święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka, które przypadają na 21  i 22 stycznia.Jest to cudowna okazja do uhonorowania i podziękowania naszym seniorom za trudy dnia codziennego.

W dzisiejszych czasach gdy świat pędzi wciąż do przodu, a my jesteśmy coraz bardziej zapracowani, to właśnie oni Babcia i Dziadek pełnia jedną z ważnych roli w życiu naszych pociech. Nie tylko się opiekują ale również wychowują młode pokolenia. Często stają się autorytetem dla nich. To właśnie babcia i dziadek staje się pierwszym przyjacielem młodego człowieka, jego pocieszycielem i powiernikiem. Potrafią zrobić wszystko aby ich wnuki były szczęśliwe. Choć nie raz sami potrzebują pomocy. Pamiętajmy aby im podziękować za to.

  • Dzień babci i Dziadka w szkole podstawowej i przedszkolu w Gnojnie

Doskonale pamiętają o tym nasi uczniowie ze szkół podstawowych i przedszkoli w Gnojnie, Raczycach, Balicach i Jarząbkach, którzy tego dnia zaprosili swoich ukochanych seniorów i przygotowali dla nich specjalne programy artystyczne m.in. występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Pokazy małych aktorów wywołały wiele wzruszeń i uśmiechów na twarzach kochanych babć i drogich dziadków. Zakręciła się nie jedna łezka w oku a duma z pociech rozpierała. Szczególnie gdy zostały ofiarowane seniorom własnoręcznie robione upominki przez wnuczęta.

  • Dzień babci i Dziadka w szkole podstawowej w Raczycach

  • Dzień babci i Dziadka w szkole podstawowej w Balicach

  • Dzień babci i Dziadka w szkole podstawowej w Jarząbkach

Po części artystycznej i podziękowaniach uczestnicy święta wraz z wnukami udali się na słodki poczęstunek, na którym nie brakowało rozmów, wspomnień i radości z tak szczególnego dnia.

Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci i seniorów,ale także dla zaproszonych gości: wójta gminy Gnojno – Zbigniewa Janika, Stanisławy Sikory -kierownika Gminnego Zespołu Obsługi Szkół oraz przewodniczącego Rady Gminy – Stanisława Wcisło.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy niewyczerpanych pokładów zdrowia, radości dnia codziennego i wielu szczęśliwych chwil.

A.W.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com