Kierowca z marihuaną, pasażer z amfetaminą

0

Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 22 –latka, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas zatrzymania mężczyzna miał przy sobie 310 gramów amfetaminy.

W nocy z piątku (26.06) na sobotę (27.06) kryminalni z buskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że w pojeździe marki Volkswagen dwóch mężczyzn może przewozić narkotyki. Pojazd miał jechać w kierunku Buska – Zdroju od strony Kazimierzy Wielkiej.

– Na terenie gminy Wiślica kryminalni wraz z mundurowymi z Solca – Zdroju zatrzymali wspomniany samochód do kontroli. Autem podróżowało dwóch 22-latków. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli w odzieży kierowcy porcję marihuany. Znacznie większe ilości narkotyku skrywała odzież pasażera. U niego policjanci znaleźli 310 gramów krystalicznej substancji. Wstępne badanie wykazało, że jest to amfetamina. Obaj mężczyźni trafili po policyjnego aresztu, a samochód na parking strzeżony – informuje KPP w Busku-Zdroju.

W poniedziałek, 22 czerwca Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju przychylił się do wniosku prokuratury i wobec 22 – letniego mężczyzny, pasażera auta, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Ustawodawca za posiadanie znacznych ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych przewidział karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com