Kierowca z marihuaną, pasażer z amfetaminą

0

Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 22 –latka, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas zatrzymania mężczyzna miał przy sobie 310 gramów amfetaminy.

W nocy z piątku (26.06) na sobotę (27.06) kryminalni z buskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że w pojeździe marki Volkswagen dwóch mężczyzn może przewozić narkotyki. Pojazd miał jechać w kierunku Buska – Zdroju od strony Kazimierzy Wielkiej.

– Na terenie gminy Wiślica kryminalni wraz z mundurowymi z Solca – Zdroju zatrzymali wspomniany samochód do kontroli. Autem podróżowało dwóch 22-latków. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli w odzieży kierowcy porcję marihuany. Znacznie większe ilości narkotyku skrywała odzież pasażera. U niego policjanci znaleźli 310 gramów krystalicznej substancji. Wstępne badanie wykazało, że jest to amfetamina. Obaj mężczyźni trafili po policyjnego aresztu, a samochód na parking strzeżony – informuje KPP w Busku-Zdroju.

W poniedziałek, 22 czerwca Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju przychylił się do wniosku prokuratury i wobec 22 – letniego mężczyzny, pasażera auta, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Ustawodawca za posiadanie znacznych ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych przewidział karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com