Kazimierza chce do Regionalnej Organizacji Turystycznej

0

Radni Rady Miejskiej w Kazimierzy Wielkiej podjęli uchwałę w sprawie woli przystąpienia gminy do Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. W uzasadnieniu uchwały czytamy, że „Głównymi celami działania organizacji jest między innymi promocja turystyki oraz budowanie marki turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, inicjowanie i opiniowanie planów rozwoju turystyki, integracja środowiska turystycznego, a także wspieranie rozwoju turystki i promocja przedsiębiorczości. Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego to obecnie aktywna platforma współpracy pomiędzy świętokrzyskimi samorządami a prywatnym biznesem. Mając powyższe na względzie gmina Kazimierza Wielka, jako przyszła gmina uzdrowiskowa, w celu zwiększenia skuteczności działań na rzecz promocji i rozwoju turystyki na swoim terenie, przystępuje do Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego”

Radości i satysfakcji z faktu przystąpienia do ROT nie ukrywał burmistrz Adam Bodzioch. Ucieszyła się również dyrektor Biura ROT Małgorzata Wilk –Grzywna, która powiedziała, że gmina Kazimierza Wielka, poprzez przyłączenie się do organizacji, uzupełni lukę na mapie świętokrzyskiego ROT-u. Kilka słów o samej działalności jednostki powiedział jej prezes Marcin Piętak, a radni przypieczętowali ich słowa przyjmując projekt uchwały.

Z punktem dotyczącym ROT-u powiązany był projekt dotyczący przystąpienia Gminy Kazimierza Wielka do Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych. Tutaj również radni byli jednogłośni.

Porządek obrad sesji z poniedziałku 21 września objął także kilkanaście innych uchwał dotyczących m.in. te o sprzedaży, najmie i dzierżawie działek i lokali gminnych. W trakcie obrad zgromadzeni wysłuchali informacji o stanie realizacji zadań oświatowych, sesję zwieńczyła uchwała o nadaniu statutu dla Miejsko –Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja w Kazimierzy Wielkiej.

JS

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com