Kapryśna aura nie odstraszyła kajakarzy

0

II Spływ Kajakowy im. Jerzego Głowackiego szczęśliwie odbył się w sobotę 26 września 2020 roku. Licznych uczestników imprezy powitał burmistrz Włodzimierz Badurak i Agnieszka Nowacka – prezes klubu Kon –Tiki. Mimo deszczu wszyscy w wyśmienitych humorach przepłynęli trasę z Pińczowa do Krzyżanowic, gdzie czekało na nich ognisko i grill. Po powrocie do Pińczowa, w siedzibie klubu wodniackiego podano także wyśmienitą grochówkę z kuchni polowej.

Spływ był doskonałą okazją do wspomnień. Wyjątkową postać miłośnika sportów wodnych wspomniała jego żona, Janina Głowacka oraz burmistrz Badurak. 

„Początkowo było tutaj tylko kilka kajaków. Wypożyczalnia mieściła się na terenie dzisiejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dopiero później, powoli, powoli wspólnymi siłami i znajomościami zaczęło przybywać sprzętu. Mieliśmy motorówkę i łódź – opowiadała. I dodała: – To były trochę inne czasy. W ciągu roku organizowaliśmy mnóstwo spływów kajakowych, na powitanie lata i jeszcze przy okazji wielu innych wydarzeń. Pamiętam, że były też takie do Sandomierza, które trwały tydzień”snuła opowieści pani Janina.

Organizatorami II Spływu im. Jerzego Głowackiego byli: burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Stowarzyszenie Klub Wodny Kon – Tiki, Stowarzyszenie Ziemia Pińczowska. Za bezpieczeństwo podczas spływu odpowiedzialni byli druhowie z OSP Chruścice.

J. Strączek

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com