Jubileuszowy medal dla starosty

0

Medal 40 -lecia Shorin-Ryu Karate w Polsce trafił do rąk starosty pińczowskiego. Niezwykłą pamiątkę gospodarz powiatu otrzymał z rąk niezwykłego człowieka – Prezydenta Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo Aleksandra Staniszewa -9 dan. Sensei Staniszew gościł w gabinecie starosty Kierkowskiego i w trakcie bardzo zajmującej rozmowy opowiedział o jubileuszu. Wydarzenie odbywało się w Rytrze, od 18 do 20 czerwca, pod honorowym patronatem Prefektury Okinawy w Japonii – miejscu, gdzie przed wiekami zrodziła się sztuka walki zwana karate. Jubileusz zgromadził wielu uczestników z kilkudziesięciu krajowych klubów Shorin-Ryu, a także gości z Japonii i wielu krajów europejskich.

Dodajmy, że pińczowianin, prof. Aleksander Staniszew, były nauczyciel wychowania fizycznego w miejscowym liceum, poprzez swoją niezwykłą pasję i działalność, znakomicie promuje Pińczów i całe Ponidzie. Niejednokrotnie już imprezy sportowe organizowane przez Polską Unię Shorin-Ryu Karate Kobudo, odbywały się właśnie u nas – nad Nidą.

Sensei Aleksander Staniszew jest jedynym białym człowiekiem ze stopniem wtajemniczenia 9 dan. To ogromne osiągnięcie, podobnie, jak i to, że pińczowianin piastuje także funkcję sekretarza generalnego World Oshu Kai Dento Okinawa Shorin-Ryu Karate Do Kobudo Federation z siedzibą w Yomitan na Okinawie. Sensei Aleksander Staniszew jako pierwszy wprowadził do Polski oryginalne karate oraz kobudo. Karate studiował u mistrza Katsuya Miyahira – sukcesora najstarszego stylu karate, mającego status „narodowego skarbu kultury Japonii” .

J. Strączek

Fot. FB Stowarzyszenie DOJO

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com