Jak funkcjonują oddziały i poradnie szpitala? Sprawdźcie

0

Przypominamy, od stycznia, po decyzji jaką podjął wojewoda świętokrzyski w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju pozostają tylko dwa oddziały dla pacjentom z COVID-19, czyli Oddział Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Oddział Chorób Zakaźnych. Co z pozostałymi oddziałami i poradniami? Co z odwiedzinami pacjentów?

Grzegorz Lasak, dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju poinformował, że pozostałe oddziały w tym: Oddział Chirurgiczny Ogólny, Ortopedyczny, Ginekologiczno-Położniczy i inne przyjmować będą pacjentów według odpowiednich jednostek chorobowych. Wszystkie poradnie specjalistyczne, m.in. Chirurgiczna, Ortopedyczna, Urologiczna oraz Nefrologiczna przyjmować będą pacjentów w dawnej lokalizacji. Z kolei Dział Rehabilitacji Leczniczej, punkt pobrań materiału do badań laboratoryjnych, a także punkt szczepień przeciwko COVID-19 zlokalizowane będą w budynkach naprzeciw szpitala (dawna szkoła budowlana). Punkt pobrań materiału do badań laboratoryjnych został uruchomiony w nowej lokalizacji w poniedziałek, 11 stycznia.

– Bardzo proszę o przestrzeganie dotychczasowych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego w tym obowiązku zakrywania nosa i ust. Ponadto uprzejmie informuję, że do odwołania obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin pacjentów z wyłączeniem odwiedzin dzieci, przez jednego stałego opiekuna. Na terenie całego szpitala przy wejściach do budynków i w oddziałach, znajdują się dozowniki ze środkiem dezynfekującym do rąk. Bardzo proszę o korzystanie z nich, zarówno przy wejściu, jak również wychodząc ze szpitala. Rejestracja do poradni specjalistycznych powinna odbywać się telefonicznie – informuje Grzegorz Lasak, dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju.

Warto dodać, że wejście do buskiego szpitala przez pacjentów odbywa się przez Ogólną Izbę Przyjęć, w dalszym ciągu obowiązuje pomiar temperatury ciała.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com