INTERNATIONAL MUSIC EXCHANGE

0

II Międzynarodowa Wymiana Muzyczna za nami. Tym razem gospodarzem imprezy była szkoła muzyczna Ádám Jenő Zeneiskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Szigetszentmiklós na Węgrzech.

W wymianie, która odbyła się od 8 do 14 maja 2016 r. uczestniczyła młodzież ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Busku-Zdroju w składzie: Monika Polak, Martyna Sieradzka, Sylwia Załęcka, Jakub Kwiecień, Szczepan Pochopień, Krystian Podolski i Maksymilian Zoch. Opiekunem grupy był pan Michał Powązka.musicIME (skrót od International Music Exchange) po raz pierwszy zorganizowana była w ubiegłym roku na podstawie porozumienia szkół muzycznych oraz samorządów miast: Busko-Zdrój (Polska), Khmilnyk (Ukraina) oraz Szigetszentmiklós (Węgry). W tym roku do projektu przystąpiło także miasto Steinheim (Niemcy).

Zgodnie z regulaminem, impreza ma charakter ruchomy. Oznacza to, że co roku inne miasto jest jej gospodarzem. Jako pierwsze IME zorganizowało Busko w 2015 r. Za rok młodzież pojedzie na Ukrainę, a w 2018 r. do Niemiec.5

W imprezie uczestniczy 7 uczniów oraz 2 opiekunów muzycznych. Tydzień spędzony na przesłuchaniach, treningach i wspólnych próbach zakończony jest uroczystym koncertem o charakterze otwartym. Oprócz tego młodzież uczestniczy w programie towarzyszącym w postaci wycieczek lub zabaw integracyjnych.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com