Im zimniej tym lepiej

0

Pińczowskie morsy zimna się nie boją. Wręcz przeciwnie. Z utęsknieniem czekają na spadek temperatur poniżej zera bo wtedy kąpiele są najfajniejsze.

Morsy z Pińczowa, zwane też „Zalewajkowymi Świrami”, kąpią się już od sezonów, a obecny uroczyście zainaugurowali w niedzielę 4 listopada. Teraz co tydzień spotykają się nad zalewem i w samo południe zażywają zimnych kąpieli.

„Zimna woda zdrowia doda. Coś w tym chyba jest. Odkąd zacząłem swoją przygodę z morsowaniem w ogóle nie choruję. Wszystkim gorąco polecam” – mówi Dawid Stanek, znany także, jako biegacz amator z grupy Biegnę Ale Dokąd BAD Pińczów, wolontariusz i społecznik.

Kąpielą w zimnym zalewie uczczono także 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Morsy tego dnia rozpoczęły swoją akcję o symbolicznej godzinie 11.11. Zatknięto biało – czerwoną flagę w piaszczystej plaży, a po odśpiewaniu 4 zwrotek hymnu Polski zanurzono się w odmętach pińczowskiej „zalewajki”.

W Pińczowie aktywnie morsuje już kilkanaście osób, a założyciele i członkowie „Zalewajkowych Świrów” wciąż czekają na nowych amatorów zimowych kąpieli. Serdecznie zapraszamy w ich imieniu. Szczegóły kolejnych spotkań dostępne są na facebookowym profilu morsów, pod nazwą, jak wyżej.

aska

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com