I ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

0

9 marca 2020 roku przedszkolaki z gminy Gnojno rywalizowały w I  Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka. Otwarcia zawodów dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gnojnie Anna Kaczmarek-Pniewska oraz wójt gminy Gnojno Zbigniew Janik.

W zawodach zmierzyły się przedszkolaki z Gnojna, Jarząbek oraz Raczyc. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych: dziewczynki i chłopcy 5- i 6 letni w pięciu dyscyplinach sportowych takich jak: bieg sztafetowy, toczenie piłki slalomem, rzut woreczkami do celu, skoku obunóż w dal oraz biegu z przeszkodami. W wyniku zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce i awans do etapu powiatowego zdobyli mali olimpijczycy z Gnojna.

Drużyny z rąk wizytator Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty-Elżbiety Szczęsnej-Kusak otrzymały dyplomy wraz z gratulacjami a wójt Zbigniew Janik wręczył pamiątkowe puchary.

Rywalizacja przyniosła wiele zabawy i radości naszym przedszkolakom a my z niecierpliwością czekamy na występ naszych wychowanków w etapie powiatowym.

A.W.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com