Gmina wspiera działalność charytatywną

0

Gospodarze Miasta i Gminy Kazimierza Wielka otwarci są na wszelkie społeczne inicjatywy, chętnie też włączają się w akcje charytatywne. Nie dalej, jak kilka tygodni temu, razem ze Stowarzyszeniem „Widzieć Dobro”, na terenie miasta ustawiono metalowe serca, do których mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki. Z kolei kilkanaście dni temu burmistrz nieodpłatnie przekazał temu samemu stowarzyszeniu garaż mieszczący się przy ul. Szkolnej 22 (obok ośrodka zdrowia), w którym od 13 września mieści się Magazyn Dobra.

Magazyn jest pomysłem Jolanty Siudak ze Stowarzyszenia „Widzieć Dobro”. Wolontariusze gromadzą w nim wszystko, co otrzymują od innych ludzi, a co może przydać się potrzebującym. Odzież, obuwie, zabawki, sprzęt AGD, wózki dziecięce, koce itp. Nowe i używane. Każdy, komu z rożnych powodów nie wiedzie się finansowo, może tu przyjść i wybrać sobie to, co jest mu niezbędne. Tutaj także mogą przyjść darczyńcy i przynieść to, co zalega im w szafach, piwnicach, na strychach. Być może rzecz, która zajmuje wam miejsce w domu może komuś innemu ułatwić życie.

„Serdecznie zapraszamy. Razem możemy pomóc drugiemu człowiekowi”mówią wolontariuszki – Dorota Gruszka i Julita Jesionka.  

Kazimierski Magazyn Dobra czynny jest w poniedziałki od 10 -13 i w czwartki od 16 -18.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com