Gmina Kije góry zdobywa

0

Już trzy spośród 28 szczytów polskich ma na swoim koncie drużyna zdobywców gór z Kij. W projekcie pn. „Gmina Kije zdobywa Koronę Gór Polskich” uczestniczy kilkanaście osób z gminy Kije, a wśród nich jest wójt Tomasz Socha i dyrektor SIK Kasztelania Piotr Magdziarz. Na pierwszy ogień poszła nasza świętokrzyska Łysica (614 m n.p.m.), a potem drużyna udała się w Bieszczady, by w pięknym stylu zdobyć Tarnicę (1346 m n.p.m.). Było to 1 sierpnia 2021 roku.

„Wyprawę rozpoczęliśmy w Ustrzykach Górnych (czerwony szlak) przy pięknej, słonecznej pogodzie. Po około 3,5 godzinach marszu dotarliśmy do upragnionego szczytu . Trasa z pozoru nie trudna i dość przyjemna, okazała się nie lada przeprawą, za sprawą załamania pogody. Gwałtowny deszcz, a właściwie ulewa nie przeszkodziły nam jednak.

Nagrodą były przepiękne widoki, ponieważ z dramatycznej ulewy, przeszliśmy w piękną słoneczną aurę, jakiej w tym momencie nikt się już nie spodziewał. Ale jak to w górach bywa „czasem słońce, czasem deszcz” opowiadał Piotr Magdziarz, założyciel klubu miłośników gór w gminie Kije.

Po upływie miesiąca zdobywcy gór ponownie ruszyli na szlak. Tym razem Pieniny. W niedzielę 5 września 2021 roku, przy dobrej aurze miłośnicy gór z Kij zdobyli Wysoką (1050m n.p.m.). Sądząc po zdjęciach wyprawa się udała, a dobre nastroje dopisywały wszystkim wędrowcom. Czekamy na kolejne relacje ze szczytów.

/a/.

Fot. Gmina Kije, prywatne fb uczestników wypraw.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com