Gmina Gnojno Gasi dla Zosi

0

„ I właśnie radość, którą daje pomaganie cierpiącym jest Mocą, która ich leczy”
– Dorota Terakowska

Maleńka Zosia ma 6 miesięcy a już walczy z SMA typu 1- rdzeniowy zanik mięśni. Lek którego potrzebuje oraz terapia genowa kosztuje milion złotych.

 

Jest to niebotyczna kwota dla jej bliskich jak również innych rodzin walczących z SMA oraz przeciętnego człowieka. By ją uzbierać potrzeba mnóstwo ludzi dobrej woli oraz odpowiedniego promowania. Z doskonałą inicjatywą wyszedł Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie, który jako pierwszy wykonał pompki i wpłacił pieniądze na pomoc dla chorego Wojtusia z SMA , następie nominował inne jednostki Straży Pożarnej. Całą akcję nazwano Gaszyn Challenge, która przyjęła skale ogólnopolską, w której uczestniczyła również Gmina Gnojno.

Pracownicy urzędu gminy, okolicznych sklepów, szkół, mieszkańcy domu i klubu Senior + oraz sołectw, a także Radni Gminy Gnojno wraz z Posłem Mariuszem Goskiem oraz nasi strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej wszyscy razem podjęli się wyzwania z optymizmem i chęcią pomocy innym. Dodatkowo nominowaliśmy Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Busku–Zdroju, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach oraz wiele innych instytucji do udziału w tak szlachetnej akcji jaką jest pomoc drugiemu człowiekowi.

Akcja Gaszyn Challenge jest to piękna inicjatywa, godna uwagi dlatego niezmiernie cieszy nas fakt, że istnieje w naszej gminie taki ogrom ludzi o złotych sercach, za co serdecznie dziękujępodsumował – Wójt Gminy Gnojno Zbigniew Janik.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com