„Głośne czytanie” i wizyta Papy Smerfa w „Smerfusiu”

0

Buskie przedszkole „Smerfuś” włączyło się w ogólnopolską akcję „Głośnego czytania”. Dzieci, w ramach wydarzenia, usłyszały wiersze Brzechwy, Tuwima i bajki Charlesa Perraulta, które inscenizowane były charakterystycznymi postaciami. Nad wszystkim czuwał Papa Smerf.

„Głośne czytanie” to akcja, której najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Święto ma w naszym kraju już kilkunastoletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

W tym toku, po raz kolejny, Przedszkole Niepubliczne Smerfuś włączyło się tę w akcję. „Głośne czytanie” odbyło się tu w poniedziałek, 30 września. Oprócz wysłuchania czytanych przez nauczycieli bajek i wierszy, maluchy uczestniczyły także w konkursach z nagrodami. Co więcej, tego dnia odbyła się także zabawa przy muzyce z prezentowanymi baśniowymi postaciami, a nad wszystkim czuwał Papa Smerf, który powitał dzieci i wspólnie z nimi słuchał opowieści.

–  To był bardzo interesujący dzień. Wspaniała zabawa i ciekawy przekaz wzbudził u dzieci wiele radości. Dodam, że dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija też zdolność koncentracji, chęć poznawania świata, a także zainteresowania. Tak spędzony czas wspólnie z dzieckiem procentuje w przyszłości i buduje wzajemne zaufaniepodsumowuje Anna Mazur, dyrektor Przedszkola Niepublicznego Smerfuś.

/r/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com