Festyn rodzinny w Mikułowicach

0

W sobotę, 10 sierpnia 2019 roku w Mikułowicach odbył się „Piknik Rodzinny na Sportowo”. Impreza ta już na stałe wpisała się do lokalnego kalendarza. Tym razem organizatorzy do cyklicznego wydarzenia dodali nowy, atrakcyjny punkt programu jakim były biegi przełajowe.

Imprezę rozpoczęto już o godzinie 9:30 w momencie dotarcia mobilnego punktu poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawca i Krwiolecznictwa z Kielc. Chętnych do podzielenia się krwią nie brakowało. Akcja zorganizowana została przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Straż Życia” nr 998 założony przez druhów OSP Mikułowice.

 

O godzinie 11.00 rozpoczął się „I Mikułowicki Bieg Przełajowy”. Udział w biegach mógł wziąć każdy. Wystarczyło tylko wcześniej wypełnić właściwy formularz zgłoszeniowy. Trasa biegu prowadziła przez malowniczą, choć dość wymagającą okolicę Szanieckiego Parku Krajobrazowego. Okazało się, że chętnych do promowania sportowej rywalizacji nie brakowało. Imponująca była też rozpiętość wiekowa biegaczy. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy cenne nagrody.

Ostatecznie najlepsi okazali się:
Na dystansie 3,5km:
1. Tatiana Parada
2. Szymon Kruk
3. Łucja Rugała
Na dystansie 6,5km:
1. Sebastian Nowak
2. Dominik Jabłoński
3. Miłosz Baczek

Oficjalne otwarcie pikniku nastąpiło po godzinie 15.00. Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się między innymi burmistrz Waldemar Sikora oraz radny RMG Arkadiusz Kornaś, który był za równo jednym z pomysłodawców sobotniej imprezy.


Organizatorzy dzięki pomocy sponsorów zapewnili liczne darmowe atrakcje m.in. wesołe miasteczko, plecenie warkoczyków czy malowanie twarzy. Prowadzone były też konkurencje drużynowe dla dzieci i ich rodziców.

 

Podczas imprezy współorganizowanej przez strażaków nie mogło zabraknąć przedsięwzięć o charakterze prewencyjnym. Zapewnili je funkcjonariusze KPP w Busku-Zdroju oraz KP PSP w Busku-Zdroju. Każdy mógł zapoznać się z pracą i działaniem policji i straży. Policjanci z buskiej komendy przywieźli ze sobą okulary po założeniu, których można było poczuć się jak osoba pod wpływem alkoholu.

 

To właśnie one wzbudziły największe zainteresowanie. Natomiast strażacy prowadzili instruktaż udzielania pierwszej pomocy. Stworzyli też możliwość zapoznania się ze sprzętem jakim dysponuje buska jednostka. Można było przymierzyć hełm, nałożyć specjalne ubranie, zasiąść w kabinie wozu strażackiego oraz przekonać się jak ciężki jest aparat ochrony dróg oddechowych, z którym na co dzień pracują strażacy. Jednak największą atrakcją była zabawa ze strącaniem pachołka przy użyciu szybkiego natarcia.

Dużym zainteresowaniem cieszył się też pokaz Buskiej Sekcji Karate Kyokushin Marka Praska, podczas którego zawodnicy zaprezentowali elementy sztuk wali karate oraz samoobrony.

Finałem imprezy była zabawa taneczna.
Niewątpliwie piknik był atrakcyjną formą spędzenia sierpniowej soboty w miłej rodzinnej atmosferze.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com