Fałszywy „policjant nadzorujący pracę policjantów”

0

We wtorek, 21 lipca w Busku-Zdroju doszło do kradzieży. Powiadomieni o zdarzeniu kryminalni ruszyli na miejsce, aby zabezpieczyć ślady przestępstwa. W jednej z firm, zastali 56-latka, który przedstawił się właścicielowi jako policjant i zażądał wydania monitoringu. Nie wiedział, że zrobił to w obecności funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego.

We wtorek, 21 lipca na terenie jednej z posesji w Busku-Zdroju doszło do kradzieży. Na miejsce zdarzenia pojechali kryminalni, aby tam zabezpieczyć ślady, przesłuchać świadków, a także zgrać zapis z kamer monitoringu znajdujących się w okolicy miejsca przestępstwa.

– W jednej z firm przejrzeli zapis z monitoringu i pojechali wykonywać dalsze czynności. Po pewnym czasie zadzwonił właściciel tej firmy i poinformował kryminalnych, że pojawił się u niego mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza policji z Buska – Zdroju i zażądał wydania monitoringu. Policjanci niezwłocznie wrócili do przedsiębiorcy. Tam zastali 56 – letniego mężczyznę, który przedstawił się im jako „policjant nadzorujący pracę policjantów” – informuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego przedstawili się, pokazali legitymacje służbowe i poprosili mężczyznę o to samo. Ten pokrętnie odpowiedział, że gdzieś zostawił. 56 – latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Śledczy dokładnie sprawdzili jego tożsamość i zupełnie wykluczyli, aby miał coś wspólnego z policją. Fałszywy policjant usłyszał zarzut.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com