Dzieci ze Szkoły w Solcu-Zdroju zaadoptowały misie koala

0

Wszyscy słyszeliśmy jak bardzo w wyniku pożarów ucierpiała Australia – ludzie i zwierzęta. Wiadomości o liczbie poszkodowanych były przerażające. Samorząd szkolny z Solca-Zdroju wpłacił  75 dolarów na pomoc zwierzętom poszkodowanym w pożarach oraz przeprowadził, jakże skutecznie, adopcję 3 australijskich misiów koala.

Uczniowie szkoły i przedszkola, ale także nauczyciele, chętnie wzięli udział w akcji zbierania pieniędzy na cierpiące zwierzęta. Dziewczynki z VI b mozolnie  policzyły wszystkie pieniążki (w sumie ponad 500 złotych)  i wkrótce  otrzymaliśmy certyfikaty rocznej adopcji oraz podziękowanie od fundacji ratującej australijską przyrodę. Ale przede wszystkim wyrazy uznania dla przewodniczącego samorządu, Piotrka Piotrowicza, który mimo choroby, z łoża boleści 😊, doprowadził całą akcję do końca, osobiście robił przelewy w dolarach australijskich  i załatwiał wszelkie formalności.

Przedszkole zaopiekowało się misiem Lion Leo, ma niezwykłe niebieskie oczy. Jeden z naszych “szkolnych” misiów był, biedactwo, bardzo poparzony, ale wydaje się, że już z nim trochę lepiej i mimo zabandażowanych łapek daje radę wspinać się na drzewa. Obydwoje (Rose to dziewczynka)  “nasi” podopieczni wyglądają następująco:

Niby to drobna rzecz, ale cieszy, że chcemy i możemy pomóc komuś, kto jest tak daleko od nas. I takie jeszcze jedno skojarzenie – w starej kronice naszej szkoły są dwa wzruszające zdjęcia. W roku bodajże 1947 dzieci ze szkoły w Solcu rozpakowywały dwie ogromne zbite z desek paczki z kocami. Napis nad zdjęciem brzmiał „Bóg zapłać Irlandio”. Pamiętajmy, że i nas świat w biedzie wspierał.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com