Dzieci z wizytą w komendzie

0

 Policjantów z buskiej jednostki odwiedzili uczniowie tutejszej szkoły podstawowej. – Dzieci oglądały pomieszczenia komendy i rozmawiały z policjantami na temat ich pracy. Na parkingu mogli zobaczyć policyjne radiowozy i motocykle. W świetlicy, podczas pogadanki uczniowie dowiedzieli się o najważniejszych przepisach ruchu drogowego – relacjonuje wizytę Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.We wtorek, 10 maja uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku-Zdroju odwiedzili policjantów. Dzieci wspólnie z opiekunami zwiedzały pomieszczenia buskiej komendy. Chętni mogli przymierzyć kamizelkę kuloodporną i poczuć się jak prawdziwy policjant.

– Nasi goście mieli możliwość porozmawiania z policjantami pełniącymi tam służbę. Na parkingu przed komendą obejrzeli policyjny radiowóz, a w garażu motocykle wykorzystywane przez funkcjonariuszy ruchu drogowego do patrolowania dróg. Policjantka wyjaśniła, jak wygląda pojazd uprzywilejowany w ruchu i jak należy się zachować, gdy spotkamy taki na drodze – informuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

Policjantka przypomniała dzieciakom najważniejsze przepisy dotyczące ruchu pieszych, a także apelowała o stosowanie elementów odblaskowych podczas spacerów po zapadnięciu zmroku, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w miejscu zamieszkania.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com