Wieloletnia dyrektor ECB w Pacanowie traci stanowisko. Kto zastąpi Karolinę Kępczyk?

0

Karolina Kępczy, wieloletnia dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie traci stanowisko. Tak, jednogłośnie, postanowił  Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Powód? „Utrata zaufania”. Co na to wieloletnia szefowa ECB?

Karolina Kępczyk – fot. ECB/Facebook

W środę, 25 marca Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyjął jednogłośnie uchwałę w sprawie odwołania Karoliny Kępczyk ze stanowiska dyrektora Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Jak informuje Urząd Marszałkowski, dyrektor Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie ma zostać odwołana ze stanowiska 31 marca 2020 roku. Dlaczego? „Przyczyną jest utrata zaufania. Odwołanie ze stanowiska pani Karoliny Kępczyk jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy o pracę, z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Świętokrzyskiego Urzędu Marszłkowskiego.

Co na to wieloletnia szefowa ECB?

– O moim odwołaniu dowiedziałam się z kieleckich mediów. Z gospodarską wizytą wybiera się do Pacanowa sekretarz województwa, więc mam nadzieję, że się dowiem czegoś więcej. Sama forma komunikacji jest dość zaskakująca, ale to dla mnie ważna lekcja i nowe doświadczenie. Szerzej odniosę się do sprawy, gdy poznam treść uchwały Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Do tego czasu pracuję w Europejskim Centrum Bajki, moja umowa wygasa w 2025 roku – komentuje Karolina Kępczyk.

(…)

Więcej we wtorkowym wydaniu Tygodnika Ponidzia

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com