Dwóch 29 – latków zatrzymanych z narkotykami

0

Policjanci z komisariatu w Solcu – Zdroju w sobotnią noc na terenie gminy Wiślica zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Uwagę mundurowych zwróciło nerwowe zachowanie 29 – latków siedzących w samochodzie. Funkcjonariusze zabezpieczyli od obu mieszkańców gminy Wiślica 3 gramy suszu marihuany i 1 gram substancji 2C-B. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Ustawodawca za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju pełnili służbę na terenie gminy Wiślica. W trakcie patrolu zauważyli zaparkowany w ustronnym miejscu pojazd marki Audi. W środku siedziało dwóch 29 – latków. Widok oznakowanego radiowozu spowodował nagłe ożywienie w pojeździe. Mundurowi podeszli do tego auta i po otwarciu drzwi poczuli z wnętrza charakterystyczny zapach suszu marihuany. Na wezwanie funkcjonariuszy kierowca wydał 3 zawiniątka z zawartością marihuany o łącznej wadze 3 gramów, natomiast przy pasażerze policjanci znaleźli 1 porcję marihuany i 1 gram substancji zidentyfikowanej jako 2C-B. Obaj mieszkańcy gminy Wiślica zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie.

Zabezpieczone substancje zostaną poddane dalszym badaniom. Jeżeli potwierdzi się, że są to narkotyki, każdemu z mężczyzn może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com