Dwa psy bez zezwolenia i sprzęt do nielegalnych polowań

0

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy, podczas interwencji w jednym z gospodarstw rolnych zauważyli dwa psy, których posiadanie wymaga zezwolenia. 39-letni mieszkaniec gminy Stopnica takiego dokumentu nie posiadał. W trakcie przeszukania budynków, mundurowi znaleźli także wnyki i inne przedmioty mogące służyć do nielegalnych polowań na dziką zwierzynę.

fot. Policja

We wtorek, 19 listopada stopniccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z gospodarstw rolnych na terenie tej gminy. Podczas prowadzonych czynności, uwagę mundurowych zwrócił pies wyglądem przypominający charta. Posiadanie takiego psa wymaga zezwolenia.

– 39-letni „gospodarz” oznajmił, że takiego dokumentu nie ma. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że pies może służyć do nielegalnych polowań na dziką zwierzynę. W związku z tym postanowili dokonać przeszukania całej posesji. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Zauważyli drugiego psa wyglądającego jak chart oraz znaleźli wnyki i inne urządzenia mogące służyć do kłusowania. Mężczyzna przyznał, że psy należą do niego, a jeden z zabezpieczonych przedmiotów – siatka, służyła między innymi do odłowu ryb. Sprzęty zostały zabezpieczone przez policjantów, a psy przekazane pod opiekę zaufanej osoby – informuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

fot. Policja

Zgodnie z prawem, kto hoduje lub utrzymuje bez zezwolenia charty rasowe lub ich mieszańce, gromadzi, posiada, wytwarza, przechowuje urządzenia przeznaczone do kłusownictwa – podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com