Dwa powody do radości

0

Radość, podziękowania, optymizm – tymi słowami można opisać dzień 19 lutego 2020 roku, w którym to odbyła się podwójna uroczystość w Domu Seniora w Janowicach Poduszowskich. Pierwszą z nich była 2 rocznica funkcjonowania Dziennego Domu „Senior+” a drugą otwarcie „Klubu Senior +”.

Dzięki staraniom władz gminy Gnojno oraz pomocy uzyskanej w 2018 roku z Urzędu Wojewódzkiego i Sejmu RP utworzony został Dom Seniora, w którym aktualnie spędza czas 25 osób. W tym roku udało się utworzyć również Klub Seniora, który działa od godziny 12 do 16. Zarówno klub jak i dom to miejsca przyjazne seniorom, dzięki takim placówkom mogą rozwijać pasje, nawiązywać nowe znajomości, korzystać z pomocy fizjoterapeuty oraz specjalistycznego sprzętu pomagającego w rehabilitacji i poprawiającego kondycję przez 5 dni w tygodniu.

Uroczystości 19 lutego rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Gnojnie, następnie seniorzy, mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście udali się do domu seniora w Janowicach-Poduszowskich gdzie spotkanie zainicjowały wzajemne podziękowania za pomoc i serce w tworzeniu domu oraz klubu seniora. Na ręce wójta gminy Gnojno złożone zostały gratulacje za niezawodną współpracę. Miłe słowa do zgromadzonych przekazała poseł Agata Wojtyszek, wspominając początki tego Domu, którą to inicjatywę jako ówczesna wojewoda również wspierała. Świeżo „upieczony” poseł Mariusz Gosek obiecał przekazać pewną kwotę na konto Domu. Obecny wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, oceniając naocznie efektywne wykorzystanie dofinansowania rządowego i wsłuchując się w opinie seniorów, zaoferował kontynuację współpracy, czego efektem jest już nowy program „Klub Senior +”. W imieniu wiceminister sportu Anny Krupki, kilka słów od nieobecnej przekazał Grzegorz Cepil, a w imieniu posła Michała Cieślaka list odczytał Wojciech Radomski, sam poseł przybył nieco później. Po części oficjalnej odbył się uroczysty obiad. Nie zabrakło również okazji do zdjęć, rozmów oraz zabawy przy muzyce.

„Wójtowi gminy Gnojno bardzo zależy na poprawie jakości życia seniorów oraz pokazaniu, że w każdym wieku mogą realizować hobby, poznawać nowe miejsca uczestnicząc w ciekawych wycieczkach dla nich organizowanych oraz obcować z kulturą. Z wizytą u seniorów często goszczą uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Gnojno co pozwala na integrację dwóch pokoleń oraz uczenie się młodzieży szacunku do osób starszych”podsumowała kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Renata Bochnacka.

A.W.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com