Dwa lata opiekują się seniorami

0

26 lutego 2018 roku w Gorzkowie pod Kazimierzą Wielką swoją działalność rozpoczął Dzienny Dom „Senior+”. Placówka mieści się w murach byłej szkoły podstawowej, zaadaptowanej na potrzeby Domu Seniora przez kielecki Caritas, przy ogromnym wsparciu Gminy Kazimierza Wielka. Przez dwa lata instytucja przyniosła wiele dobrego okolicznym mieszkańcom, stając się dla nich prawdziwą ostoją, miejscem gdzie mogą znaleźć ciepło, radość, opiekę i życzliwych ludzi.

Kilkanaście dni temu, jeszcze przed wprowadzeniem stanu epidemiologicznego, w placówce odbyła się uroczystość urodzinowa. Był pyszny tort, życzenia i zacni goście. Lokalne władze reprezentował burmistrz MiG Kazimierza Wielka Adam Bodzioch, który wraz z serdecznościami dla Domu Seniora, przekazał również życzenia z okazji Dnia Kobiet. Ciepłe słowa do podopiecznych i pracowników skierował też proboszcz z parafii pw. św. Małgorzaty w Gorzkowie, ks. Sławomir Sarek.

W części artystycznej, z muzycznym upominkiem wystąpili uczniowie ZS im. ks. Andrzeja Biernackiego w Wielgusie, a za wszystkie powinszowania gorąco podziękowała kierownik placówki Agnieszka Kula – Kieljan.

Obecnie pod opieką Dziennego Domu Seniora w Gorzkowie znajduje się 33 seniorów, zaś pod opieką całodobową przebywa 19 starszych mieszkańców okolicy.

„Czekamy na ostatnie decyzje i wkrótce uruchomimy kolejne mieszkania chronione, gdzie opiekę znajdą najbardziej potrzebujący starsi ludzie. Ponadto wchodzimy w kolejny ciekawy projekt pn. „Nowy wymiar życia II”. Z udogodnień tego przedsięwzięcia będą mogli korzystać mieszkańcy gminy z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Opiekunka i rehabilitantka będzie dojeżdżać do podopiecznych”mówi Agnieszka Kula – Kieljan, kierownik Dziennego Domu „Senior+” w Gorzkowie.

Warto dodać, że obiekty placówki czekają na modernizację, a prace związane z tworzeniem Ogrodów Biblijnych są mocno zaawansowane.

J.S.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com