Dokończą buski stadion

0

Boisko przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju miało być gotowe pod koniec ubiegłego roku. Skończyło się jednak na planach. Dlaczego? Ponieważ z budowy, nagle, zszedł wykonawca. W marcu miasto ogłosiło przetarg na dokończenie tej inwestycji. Z kolei we wtorek, 30 kwietnia podpisano umowę z firmami, które dokończą budowę stadionu.

stadion_1

W listopadzie ubiegłego roku miała zakończyć się jedna z większych inwestycji w Busku-Zdroju. Chodzi oczywiście o budowę stadionu miejskiego. Realizację tego zadania wyceniono na blisko 5 mln zł i powierzono firmie z Katowic. Plany skończyły się jednak fiaskiem. Wyłoniona w przetargu firma, po zrealizowaniu około 30 proc. prac, nagle zeszła z budowy, zostawiając niedokończoną inwestycję. I tak zamiast stadionu, miasto zyskało rozgrzebany plac budowy.

Po zerwaniu umowy z niesolidnym wykonawcą, ogłoszono przetarg na dokończenie inwestycji. Termin składania ofert wyznaczono na 28 marca bieżącego roku. Przetarg zakończył się sukcesem, udało się wyłonić wykonawcę.

Dokończeniem przebudowy stadionu, za około 6 mln zł, zajmą się dwie firmy: Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna, a także Usługi Remontowo-Budowlane Zbigniew Dziuba. Druga z wymienionych dokończy budową budynku socjalno-szatniowego.

We wtorek, 30 kwietnia podpisano umowę w tej sprawie. Stosowne dokumenty sygnował burmistrz Waldemar Sikora, skarbnik Artur Tokarz, pełnomocnik burmistrza Tomasz Mierzwa, a także wykonawca Jarosław Zabielski.

stadion

Z czym będzie się musiał zmierzyć nowy wykonawcy? – Do zakończenia inwestycji pozostała m.in. przebudowa czterech boisk piłkarskich z oświetleniem i trybunami, budowa kortu do squasha, dokończenie dwóch kortów tenisowych i placu do jazdy na rolkach oraz dwa korty tenisowe. Zostanie również wybudowane boisko wielofunkcyjne do gier zespołowych – mówi Tomasz Mierzwa, pełnomocnik burmistrza ds. rozwoju strategicznego Gminy Busko-Zdrój.

Jeżeli wszytko pójdzie zgodnie z planem prace miałyby się zakończyć 31 sierpnia bieżącego roku.

AR

stadion_4 stadion_5

stadion_2 stadion_3

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com