„Do końca świata i jeden dzień dłużej”

0

Kazimierza Wielka po raz siedemnasty zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 28. Finał WOŚP, „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych, jak zwykle skupił wokół jednej idei mnóstwo ludzi o gorących sercach i wielkiej empatii.

Sztab kazimierskiego grania, zgodnie z wieloletnią tradycją mieścił się w Kazimierskim Ośrodku Kultury, a jego szefem był dyrektor KOK Czesław Kowalski. Niedzielnym porankiem 12 stycznia 2020 roku, na ulice wyszło 110 wolontariuszy. Młodzi ludzie co roku bardzo chętnie włączają się w to szlachetne dzieło zapoczątkowane przed 28 laty przez Jurka Owsiaka. Jak zwykle, w społeczne kwestowanie włączyli się uczniowie szkół podstawowych w Cudzynowicach, Wielgusie, Kamieńczycach, SP nr 1 i SP nr 3, młodzież z kazimierskiego Liceum Ogólnokształcącego, ZSZ w Odonowie i Niepublicznego Technikum ZDZ w Kazimierzy Wielkiej. W kazimierskim sztabie zagrały także harcerki z 28.Buskiej Drużyny Wielopoziomowej ZHP „Żywioły” z KOK, dzieci ze szkół w Opatowcu, Bejscach i Dobiesławicach oraz członkowie Wolnej Grupy Motocyklowej „Sfora” i Pałac Lacon. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy i mieszkańców gminy oraz całego powiatu kazimierskiego, w puszkach kazimierskiej WOSP znalazło się aż 60 tysięcy 771 złotych i 92 grosze ( w roku ubiegłym w Kazimierzy Wielkiej zebrano 45 tysięcy 307 złotych).  

Pieniądze zgromadzone w puszkach przeliczał sztab finansowy zlokalizowany z Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3. To tutaj kwestujący przynosili puszki, tutaj także mogli ogrzać się, napić się herbaty i zjeść ciepły posiłek. Dzięki lokalnym cukierniom, piekarniom, dzięki sklepom spożywczym i paniom kucharkom z przedszkola Parkowe Skrzaty, wolontariusze mogli skosztować bigosu i pieczonych kiełbasek, zjeść słodką bułeczkę i ciastko. Oczywiście, każdego roku, organizację finału WOŚP wspiera także burmistrz MiG Kazimierza Wielka Adam Bodzioch.

Kazimierskie granie z orkiestrą Owsiaka to nie tylko kwestujący na ulicach. To także wielki, galowy koncert z serduszkiem, podczas którego odbywają się licytacje, a na scenie prezentują się utalentowani artyści. Tego roku przed licznie zgromadzoną widownią KOK wystąpiło prawie pół tysiąca wykonawców, od maluchów po seniorów. Publiczność zobaczyła m.in. przedszkolaków z placówek „Parkowe Skrzaty” i „Motylek”, uczniów SP w Kamieńczycach, Wielgusie, uczniów z kazimierskiej „jedynki” i „trójki”, dzieci ze Szkoły Twórczej w Cudzynowicach, podopiecznych ZPSWR w Cudzynowicach, artystów z KOK, grupę teatralną „APROPO”, zespół „Kazimierscy Seniorzy” oraz tancerzy ze Szkoły Tańca „STEP” i Studia Baletowego „Motyl”.

Między występami odbywały się emocjonujące licytacje prowadzone przez dyrektora Kowalskiego. Oprócz atrakcyjnych gadżetów WOŚP, kazimierzanie mogli nabyć m.in. koszulkę lidera wyścigu kolarskiego im. Mjr Hubala podarowaną przez burmistrza Adama Bodziocha, piękne rękodzieło, obrazy, cenne wydawnictwa i mnóstwo innych przedmiotów. Najwyższą cenę osiągnął t-shirt, za który zapłacono 360 złotych.

W imieniu małych pacjentów polskich szpitali serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sie Ma!

Joanna Strączek

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com