Wracają pociągi. Do Buska dojedzie także bezpośredni pociąg z Katowic

0

Po rocznej przerwie wracają pociągi pasażerskie relacji Kielce- Busko-Zdrój. Pierwszy kurs odbył się 27 czerwca. Tegoroczna oferta różni się od tej z ubiegłego roku, ponieważ w tym roku nie będzie to nie tylko wakacyjne połączenie weekendowo-turystyczne, ale codzienne połączenia regionalne na trasie Kielce – Busko-Zdrój – Kielce. Do Buska-Zdroju dojedzie także bezpośredni pociąg z Katowic.

Po raz kolejny, Samorząd Województwa Świętokrzyskiego wznawia połączenia kolejowe na Ponidziu. Uruchomienie, codziennych połączeń do Buska-Zdroju było możliwe dzięki pracom modernizacyjnym na linii kolejowej nr 25, na odcinku Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski. Dlatego też, rozbudowa oferty połączeń do Buska-Zdroju nie wymagała zwiększenia środków w budżecie województwa i realizowana będzie w ramach ustalonych warunków obowiązującego kontraktu z operatorem kolejowym Polregio.

Od soboty, 27 czerwca do 12 grudnia uruchomione zostały dwie pary połączeń kolejowych do Buska-Zdroju, kursujące według poniższego rozkładu jazdy: odjazd z Kielce o godzinie 11:03 i 17:40, a także odjazd z Buska-Zdroju o godzinie 12:05 i 18:40.

Warto wspomnieć, że oferta rozkładu jazdy pociągów bazuje na zeszłorocznej edycji letniej. Aczkolwiek atrakcyjność aktualnej oferty podnosi uruchomienie bezpośredniego połączenia w relacji Katowice – Włoszczowa – Kielce – Busko-Zdrój, wyjeżdżającego codziennie ze stolicy Śląska o godz. 8:25 i kończącego bieg w Busku-Zdroju o godz. 11:03.Pociąg wyjeżdżający z Kielc będzie zatrzymywał się na przystankach kolejowych: Kielce Białogon, Kielce Słowik, Sitkówka Nowiny, Brzeziny, Kije i Busko-Zdrój. Koszt biletu jednorazowego z Kielc do Buska-Zdroju w ofercie „Bilet Świętokrzyski” wyniesie 6,60 zł, przy czym od powyższej ceny osobom uprawnionym przysługują również ulgi ustawowe.

Warto zaznaczyć, że pociągi kursujące po Ponidziu będą skomunikowane na stacji Kielce z pociągami kursującymi do/z Ostrowca Świętokrzyskiego, Skarżyska-Kamiennej, Krakowa, Olsztyna czy Lublina.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com