Dni otwarte w Cudzynowicach na bogato!

0

Podpisanie umowy na realizację kolejnego projektu dotyczącego podniesienia jakości szkolnictwa i wyposażenia – to jedna z wielu, dobrych informacji, którą podzielił się z nami podczas Dni Otwartych ZSR w Cudzynowicach, 31 maja 2017 roku – dyrektor Jacek Nowak. Ale to nie wszystko! W trakcie środowych uroczystości, ponad 200 gimnazjalistów mogło sprawdzić swoje predyspozycje do nauki konkretnego zawodu, a nawet wziąć udział  w Targach Edukacji i Pracy.

Jak co roku, Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, a już wkrótce Zespół Szkół Rolniczych i Techniczno Ekonomicznych, przygotował bogatą ofertę edukacyjną, prezentując m.in.  kierunki kształcenia czy organizując różnego rodzaju konkursy i quizy.

dni otwarte cudzynowice 2017 (39)

– Młodzież, która przybyła w tym dniu do naszej placówki mogła m.in. obejrzeć nasze pracownie oraz dowiedzieć się o dotychczasowych sukcesach i osiągnięciach naszych uczniów. Gimnazjaliści najchętniej opracowywali pomysłowe fryzury i makijaż – atrakcja dla zainteresowanych zawodem usług fryzjerskich, budowali ogniwa wytwarzające prąd przy użyciu warzyw i owoców oraz wykonywali prace budowlane. Tradycyjnie dla gości przygotowaliśmy kiełbaski z grilla oraz … dodatkową atrakcję – kino objazdowe 7Dmówi  Wioleta Fryt.

Dalsze uroczystości, które zaplanowano na czas dni otwartych kazimierskiej placówki, odbyły się w sali gimnastycznej ZSR. Tu zgromadzonym gimnazjalistom, uczniom ZSR, gronu pedagogicznemu oraz zaproszonym gościom, czas umilał  szkolny zespół muzyczny. Wiele uśmiechów na twarzy i burzę oklasków wywołał również krótki skecz uczniów klas drugich i trzecich, którzy w krzywym zwierciadle zaprezentowali jak wygląda nauka w Cudzynowicach.

Gwoździem programu, a jednocześnie punktem kulminacyjnym było już wspomniane podpisanie umowy, dzięki której szkoła zyskała kolejne fundusze na rozwój szkoły. Tym razem ZSR otrzymał około półtora miliona złotych.

– Tu głos zabrał dyrektor szkoły – Jacek Nowak oraz starosta powiatu kazimierskiego – Jan Nowak, który podkreślił dotychczasowe osiągnięcia naszej placówki, ogrom włożonej pracy i starania na rzecz jej rozwoju. Jednocześnie zauważył, że działania te przynoszą wymierne efekty w postaci pozyskania nowych funduszy z Unii Europejskiej – dodaje pani Wiola.

Wielu ciekawych i pożytecznych informacji,  zapewniły przybyłym gościom Targi Edukacji i Pracy… więcej w papierowym wydaniu Tygodnika Ponidzia (4 lipca)

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com