Derby dla AKS-u!

0

AKS 1947 Busko-Zdrój wygrywało z lokalnym rywalem TS1946 Nida Pińczów 4:1. Bramki dla drużyny z Buska zdobyli: Piotr Radwański, Damian Pietras, Łukasz Mika i Tomasz Raczyński.

W pierwszych minutach meczu więcej przy piłce utrzymywali się goście. Jednak z biegiem czasu nasz zespół przejął inicjatywę i stworzył kilka sytuacji. Najlepszą miał Tomek Raczyński, ale przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Nidy. Następnie mieliśmy serię rzutów rożnych. Po jednym z nich Piotr Radwański zdobył gola na 1:0. W pierwszej połowie bardzo dobrą interwencją na linii bramkowej wykazał się nasz bramkarz, Kacper Łudzik, który wybronił strzał głową przeciwnika – relacjonuje trener Mariusz Kośmider.

W drugiej połowie na 2:0 podwyższył Damian Pietras. Nida odpowiedziała kontrą i zrobiło się 2:1. Jednak kilka minut później, świetnie w polu karnym zachował się Łukasz Mika i strzałem w okienko nie dał szans bramkarzowi Nidy. Minutę później było już 4:1. Indywidualną akcję Mateusza Jańca wykończył Tomek Raczyński.

– Zagraliśmy bardzo dobrze w drugiej połowie meczu. Mieliśmy jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, m.in. strzał Mateusza Jańca w poprzeczkę, czy w słupek Norberta Sinkiewicza. Solidna gra w obronie, harówka pomocników i skuteczna gra w ataku, dała nam zasłużone zwycięstwo w tym meczu. Oby tak dalej. Brawo drużyna – podsumowuje trener.

AKS 1947 z drużyną z Pińczowa zagrał w składzie: Jakub Florczyk, Kacper Łudzik, Tomasz Raczyński (Kamil Czajor), Damian Pietras, Szymon Boś, Mateusz Janiec, Paweł Bandura, 2Piotr Radwański, Łukasz Mika (Miłosz Jabłoński), Piotr Gardynik (Piotr Piwowarski) i Norbert Sinkiewicz.