Decyzja ponad podziałami politycznymi

0

Nie cichną pozytywne komentarze po decyzji wojewody świętokrzyskiego w.s. powołania wojewódzkiego konsultanta ds. ginekologii i położnictwa. Kilka dni temu Zbigniew Koniusz powierzył to stanowisko prof. Wojciechowi Rokicie, cenionemu specjaliście, uznanemu lekarzowi. Prof. Rokita pełnił już to stanowisko, ale w 2017 roku zrezygnował podając za powód względy osobiste. Na jego miejsce ówczesna wojewoda Agata Wojtyszek powołała prof. Bogdana Chazana.

 W ostatnich dniach roku 2019 ginekolog z Warszawy zrezygnował jednak ze stanowiska konsultanta i obecny wojewoda stanął przed koniecznością powołania nowego specjalisty. Wybór ponownie padł na prof. Wojciecha Rokitę. Skąd ta decyzja?

Taka potrzeba wypłynęła ze środowisk lekarskich, tak bym to najkrócej ujął. Konsultant ma być oparciem dla lekarza, osobą, która będzie służyć pomocą i wiedzą, a prof. Wojciech Rokita to niekwestionowany autorytet medyczny. W swojej długoletniej praktyce wielokrotnie to udowodnił. Jest odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku”powiedział dla „Tygodnika Ponidzia” wojewoda świętokrzyski dr Zbigniew Koniusz.

Radości z decyzji wojewody nie ukrywa Marzena Okła – Drewnowicz, poseł na Sejm RP z regionu świętokrzyskiego z ramienia PO. „Cieszę się, że wojewoda Koniusz docenia dobrych specjalistów i ludzi kompetentnych. Cieszę się, że dla dobra mieszkańców decyzje zapadają ponad podziałami politycznymi. To dobrze rokuje” –mówi dla „TP” posłanka.

Dodajmy jeszcze, że za kilkuletniej kadencji prof. Wojciecha Rokity wprowadzono wiele pozytywnych zmian w świętokrzyskim położnictwie. W wyniku tego m.in. spadła okołoporodowa umieralność noworodków, zainwestowano w sprzęt i stworzono drugi oddział o trzecim stopniu referencyjności.

J. Strączek

 

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com