„Darzbór” w Gminie Gnojno

0

W 2021 roku święto myśliwych, tzw. „Hubertus”, będzie również obchodzone i na naszym terenie, jednak już w nowej odsłonie. Ponieważ w naszej Gminie powstało pierwsze Koło Łowieckie, które oprócz prawidłowo prowadzonej gospodarki łowieckiej zwracać będzie również uwagę na zachowanie tradycji myśliwskiej i wielkie znaczenie etyki.

Nowe Koło Łowieckie „ Łukocz”, do którego aktualnie należy 15. myśliwych, powstało w grudniu 2020 roku. Swoją nazwę zaczerpnęło od herbu gminny a mianowicie dzika, który jest symbolem rozpoznawczym gminy Gnojno. Postać dzika w herbie zainicjowała połączenie dwóch elementów tej postaci, które sprawiły, że koło zyskało bardzo tradycyjną a zarazem oryginalną nazwę „Łukocz”, która w języku staropolskim oznaczała spokojnego dzika.

Łowczy koła chciałby, aby nawiązywano coraz szersze kontakty z rolnikami i młodzieżą szkolną, mające na celu ograniczenie kłusownictwa oraz wpajanie rolnikom zasada dotyczących utrzymywania ochrony środowiska. Dlatego pragnie poinformować młodzież z terenu gminy Gnojno o organizacji konkursu, na herb sztandaru Koła Łowieckiego „ Łukocz”, którego motywem przewodnim będzie właśnie dzik.

Serdecznie zachęcamy Was do przesyłania zdjęć prac plastycznych na adres e-mail: gmina@gnojno.eu do 10.03.2021 roku.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com