Dariusz Fijałkowski – megamózg z Pińczowa

0

5 występów i 5 wygranych! Dariusz Fijałkowski w pięknym stylu pokonywał przeciwników w teleturnieju VaBanque. W lutym mieliśmy niebywałą przyjemność oglądać Darka w popularnym i niełatwym teleturnieju TVP2. W każdym odcinku na pytania z wybranych kategorii odpowiada 3 uczestników, nasz pińczowianin za każdym razem wykazywał się ogromną wiedzą i zmysłem taktycznym, co pięciokrotnie doprowadziło go do zwycięstwa. Darek wygrał nagrody pieniężne i rzeczowe, ale jak twierdzi, ważniejsza była rywalizacja i możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i opanowania. „Lubię taką intelektualną rozrywkę” – powiedział komentując swój udział w programie. Wiedzą Darka oczarowany był także prowadzący teleturniej, znany komentator sportowy Przemysław Babiarz, co wielokrotnie podkreślał.

Udział w VaBanque to nie pierwsza przygoda pińczowianina z telewizją. Trzy lata temu Darek Fijałkowski zagrał w „1 z 10”, został zwycięzcą odcinka, jednak w finale musiał uznać wygraną przeciwnika. Tym razem Dariusz nie miał sobie równych. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękną promocję Pińczowa i Ponidzia. Darek w krótkiej charakterystyce swojej osoby opowiedział m.in. o swoich pasjach – honorowym krwiodawstwie, bieganiu i morsowaniu. To wszystko znakomicie oddało nasz ponidziański klimat.

Dariusz Fijałkowski ma 37 lat, mieszka w Pińczowie z żoną Eweliną i córką Mają. Jest absolwentem pińczowskiego LO, a potem AGH w Krakowie, na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu. Pracuje w wyuczonym zawodzie, jako specjalista wiertnik. Jego ulubione zajęcie to spędzanie czasu z rodziną, ale na drugim miejscu jest pogłębianie wiedzy z różnych dziedzin oraz uprawianie sportu. „Lubię geografię, historię, fizykę, matematykę, chemię i sport. Nieco słabszy jestem z historii sztuki, z teatru  czy biologii –opowiadał nam Darek przy okazji poprzednich występów.

Darku, jeszcze raz serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne emocje!

Joanna Strączek

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com