Co słychać w „ULU kULtury”?

0

Dobiegają końca działania realizowane przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, w ramach projektu „UL kULtury”. Rozmaite zajęcia w tym zakresie prowadzone były od połowy sierpnia. Dzieciaki tworzyły ekologiczne „woskowijki”, szyły i malowały „Eko-torby”, tworzyły w ceramice i drewnie, malowały i rozmawiały z pszczelarzem, a wszystko w temacie pszczół. Dzielne owady, bez których nie mielibyśmy szans na życie, były głównymi bohaterami warsztatów.

„Projekt wzmocnił świadomość ekologiczną, pozwolił poznać i czerpać z zasobów swojego lokalnego środowiska, rozwinąć pasje, ale przede wszystkim umożliwił budowanie relacji i wzajemną inspirację do działań w kulturze”podkreśla Iwona Senderowska, dyrektor PSCK.

My dodajmy, że „pszczelimi” działaniami twórczymi objęto świetlice w Gackach i Kozubowie oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Finansowe wsparcie projektu pochodzi z programu „Bardzo Młoda Kultura 2019 -2021. Świętokrzyskie”.

Przed młodymi „ekoartystami” jeszcze warsztaty kulinarne „miodem płynące” (Kozubów 25 września 2020 roku) oraz piknik na podsumowanie całego projektu, który odbędzie się 26 września również w Kozubowie.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com