Chciał się napić pod sklepem. Policjantom oferował 50 zł

0

Policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna w jednej z miejscowości w gminie Tuczępy pod sklepem próbował spożywać alkohol. W zamian za odstąpienie od ukarania go mandatem karnym oferował mundurowym 50 złotych łapówki.

W niedzielę, 28 czerwca po południu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy patrolowali teren gminy Tuczępy. W jednej z miejscowości zauważyli stojącego pod sklepem mężczyznę, który próbował spożywać alkohol. Policjanci podjęli w stosunku do 48- letniego mieszkańca Warszawy interwencję. Za usiłowanie spożycia alkoholu w miejscu do tego nieprzeznaczonym mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat karny.

– W trakcie wypisywania mandatu 48-latek wyciągnął 20 złotowy banknot i próbował go wręczyć policjantom. Został szybko poinformowany, że to co próbuje zrobić to przestępstwo. Kiedy policjanci skończyli sporządzać dokumentację, mężczyzna ponownie wyciągnął pieniądze, tym razem kilka banknotów na łączną kwotę 50 złotych i usiłował wręczyć pieniądze jednemu z funkcjonariuszy. W tym momencie stróże prawa zatrzymali mieszkańca Warszawy i założyli mu na ręce kajdanki – relacjonuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie było ponad 2,5 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj będzie tłumaczył się ze swojego zachowania. Konsekwencją jego czynu może być kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com