Charytatywnie dla Huberta Indelaka

0

Blisko 12 tysięcy złotych udało się zebrać podczas koncertu charytatywnego, który odbył się w Kazimierskim Ośrodku Kultury, w niedzielę 8 stycznia. Imprezę dedykowano Hubertowi Indelakowi, trzynastoletniemu chłopcu z gminy Opatowiec, który od kilku lat cierpi na zanik mięśni. Choroba postępuje, Hubert jeździ na wózku inwalidzkim i największą – aktualnie –potrzebą jest budowa podjazdu do domu, by nastolatek mógł dostać się do szkoły czy pobyć na świeżym powietrzu. Dzięki środkom  zebranym na koncercie rodzinie chłopca z pewnością będzie łatwiej zrealizować najważniejsze cele. Po raz kolejny, ogromną empatią wykazało się kazimierskie Stowarzyszenie „Widzieć dobro”, które już od kilku lat wspiera najbardziej potrzebujących mieszkańców całego powiatu.

Wolontariuszy wsparła Gmina Kazimierza Wielka, Kazimierski Ośrodek Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Opatowiec, jak również KGW Nidziczanki z gminy Kazimierza Wielka. Smakołyki na stoiska przygotowały nie tylko zacne gospodynie, ale także indywidualni mieszkańcy powiatu. Podczas aukcji, w której aktywnie uczestniczył także Adam Bodzioch, burmistrz MiG Kazimierza Wielka, licytowano atrakcyjne gadżety przekazane przez licznych darczyńców – instytucje i osoby prywatne. Wszystko razem pozwoliło zgromadzić dla chorego chłopca 11 tysięcy 666 złotych i 10 groszy. Organizatorzy dziękują wszystkim za życzliwość i otwarte serca i zachęcają do licytowania gadżetów, które pozostały po koncercie.  https://www.facebook.com/groups/322958076491740/?ref=share_group_link

Pod tym adresem można znaleźć wszelkie informacje o licytacji, z której dochód również zasili konto Huberta.

Warto wspomnieć, że imprezie towarzyszyła wspaniała część artystyczna. Przed liczną widownią wystąpili utalentowani artyści, starsi i młodsi, z terenu powiatu, jak i z Małopolski. Publiczność gromko oklaskiwała tarnowski Zespół 3M, młodzież z Krzczonowa i Opatowca, jak i kazimierzan – Anetę Gołębiowską i Kazimierza Kowalskiego. Wszyscy oczywiście wystąpili charytatywnie, a o nagłośnienie zadbali pracownicy KOK. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska wozu strażackiego i radiowozu policyjnego, a mieszkająca w Gabułtowie pani z Ukrainy ubarwiała wydarzenie pięknymi kwiatami z balonów.

„Bardzo dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie”mówi Dorota Gruszka, szefowa Stowarzyszenia „Widzieć dobro”.

aska

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com