Centrum Edukacji Technicznej w pińczowskim „Staszicu”

0

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie poczynił kolejny krok w kierunku rozwoju placówki i rozszerzenia oferty edukacyjnej. W środę” p 9 listopada, w „Staszicu” podpisano umowę o współpracy szkoły z firmą Haas, która jest jednym z czołowych, światowych producentów obrabiarek. Wcześniej do placówki trafiły maszyny i urządzenia, na których uczniowie będą zdobywać doświadczenie i tak powstało, jedno z pierwszych w Polsce, Centrum Edukacji Technicznej. Dodajmy, że nowoczesny sprzęt wart jest kilkadziesiąt tysięcy euro.

To ważne wydarzenie w życiu tej szkoły, które jest kolejnym etapem jej rozwoju” – mówi starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski. Dodajmy, że w „Staszicu” nadal realizowane są unijne inwestycje związane z termomodernizacją obiektów warsztatowych, wcześniej odnowiono budynek szkoły i doposażono pracownie szkolne i warsztatowe, a wartość wykonanych prac i zakupionych maszyn liczona jest w milionach.

W środowym wydarzeniu uczestniczyli samorządowcy z całego powiatu pińczowskiego i przedstawiciele Kuratorium Oświaty, firmę Hass reprezentował Andrzej Łaszczyk. Gości powitał dyrektor ZSZ Tadeusz Niewygoda.

J.S.

Fot. archiwum szkoły

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Powered by themekiller.com