Busko-Zdrój: Samochód ciężarowy wpadł do rowu [ZDJĘCIA]

0

W czwartek, 6 sierpnia w Busku-Zdroju doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Samochód ciężarowy wpadł do przydrożnego rowu.


fot. KP PSP w Busku – Zdroju

Około godziny 12 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie, z którego treści wynikało, że samochód ciężarowy z niewyjaśnionych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu i zatrzymał się w nim na boku.

– Do zdarzenia doszło w miejscowości Busko-Zdrój na drodze krajowej DK 73, tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Łagiewnicką. Dyżurny zadysponował do zdarzenia cztery zastępy z JRG PSP. Po przybyciu, na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że w przydrożnym rowie znajduje się ciągnik siodłowy wraz z naczepą do przewozu materiałów sypkich. Samochodem przewożono włókno szklane przeznaczone do utylizacji. Pojazdem podróżował sam kierowca, który w momencie dojazdu zastępów straży pożarnych na miejsce zdarzenia znajdował się pod opieką karetki pogotowia – informuje Piotr Dziedzic z KP PSP w Busku-Zdroju.

Jak informuje straż pożarna, działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych i odłączeniu akumulatora w pojeździe. Ponadto ze względu na położenie pojazdu strażacy przepompowali paliwo znajdujące się w uszkodzonych zbiornikach do zastępczych pojemników.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com