Busko-Zdrój: Pożar w kotłowni domu mieszkalnego

0

W poniedziałek, 28 września doszło do groźnego pożaru w domu mieszkalnym w Busku-Zdroju. Płonęła kotłownia.

fot. KP PSP w Busku-Zdroju

Jak informuje Komenda Powiatowa PSP w Busku – Zdroju, do zdarzenia doszło wieczorem. Na miejsce zdarzenia zadysponowano siły i środki miejscowej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Po przybyciu pierwszych zastępów potwierdzono pożar kotłowni zlokalizowanej w budynku mieszkalnym domu jednorodzinnego.

fot. KP PSP w Busku-Zdroju

Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, zbudowaniu zaopatrzenia wodnego na potrzeby akcji gaśniczej, a także podaniu dwóch prądów gaśniczych: jednego w natarciu do wewnątrz kotłowni, drugiego w obronie sąsiednich budynków mieszkalnych (zwarta zabudowa). Po zlokalizowaniu pożaru, przeprowadzono wentylację nadciśnieniową pomieszczenia przy użyciu wentylatora oddymiającego. Materiał palny w postaci drewna i makulatury został usunięty na zewnątrz pomieszczenia i dokładnie przelany wodą, aby wykluczyć ukryte zarzewie ognia – relacjonuje st.kpt. Piotr Dziedzic, z KP PSP w Busku-Zdroju.

Po zakończonych działaniach, pomieszczenia budynku mieszkalnego sprawdzono detektorem wielogazowym. Natomiast wnętrze kotłowni przy użyciu kamery termowizyjnej na obecność ukrytych zarzewi ognia – w obu przypadkach nie stwierdzono zagrożenia. Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom udało się uratować mienie znacznej wartości.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com