Buski stadion ma już nowe oświetlenie

0

W czwartek, 16 stycznia zakończył się montaż nowego oświetlenia głównej płyty buskiego stadionu. Zamontowano cztery, 27 metrowe wieże oświetleniowe. Ponadto  na buskim stadionie zamontowano 6 masztów oświetleniowych, o wysokości 18 metrów i 6 słupów oświetleniowych, o wysokości 9 metrów. Jest to bardzo nowoczesne energooszczędne oświetlenie. Kiedy stadion będzie gotowy?

Buski stadion – fot. archiwum prywatne

W listopadzie 2018 roku miała zakończyć się jedna z większych inwestycji w Busku-Zdroju. Chodzi oczywiście o budowę stadionu miejskiego. Realizację tego zadania wyceniono na blisko 5 mln zł i powierzono firmie z Katowic. Plany skończyły się jednak fiaskiem. Wyłoniona w przetargu firma, po zrealizowaniu około 30 proc. prac, nagle zeszła z budowy, zostawiając niedokończoną inwestycję. I tak zamiast stadionu, miasto zyskało rozgrzebany plac budowy.

Po zerwaniu umowy z niesolidnym wykonawcą, w 2019 roku ogłoszono przetarg na dokończenie inwestycji. Przetarg zakończył się sukcesem, udało się wyłonić wykonawcę. Dokończeniem przebudowy stadionu, za około 6 mln zł, zajęły się dwie firmy. Jedna z firm zakończyła już powierzoną jej część inwestycja, a obecnie na placu budowy została tylko jedna – Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna.

Buski stadion – fot. archiwum prywatne

Co zostało wykonane, a co jeszcze zostało do wykonania? W czwartek, 16 stycznia na głównej płycie stadionu w Busku-Zdroju zakończył się montaż czterech, 27 metrowych wież oświetleniowych. Ponadto zamontowano 6 masztów oświetleniowych, o wysokości 18 metrów i 6 słupów oświetleniowych, o wysokości 9 metrów. Jest to bardzo nowoczesne energooszczędne oświetlenie typu LED. Gotowe są już także korty i trybuny.

– Do zakończenia inwestycji pozostało m.in. ułożenie nawierzchni na czterech boiskach piłkarskich. Z tym, że na jednym z nich będzie ułożona nawierzchnia sztuczna, dlatego też ten etap będzie możliwy do zrealizowania zimą. Z koeli na pozostałych ma zostać ułożona nawierzchnia naturalna, dlatego tez trzeba poczekać na bardziej sprzyjające warunku atmosferyczne. Do zakończenia jest także plac do jazdy na rolkach, a także budowa wielofunkcyjnego boiska do gry m.in. w koszykówkę i siatkówkę. Z realizacją tych zadań, także czekamy na lepsze warunki pogodowe – mówi Wiktor Rejek z Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna.

Planowany termin zakończenia prac modernizacji buskiego stadionu to połowa maja bieżącego roku.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com