Buska tężnia rośnie w oczach. Jej budowa minęła półmetek

0

Prace przy budowie budowie tężni solankowej w Busku-Zdroju przekroczyły już półmetek. Powstająca na terenie nowego parku zdrojowego tężnia będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Kiedy prace się zakończą?

Budowa tężni w Busku-Zdroju – fot. UM Województwa Świętokrzyskiego

Pełną parą idą obecnie prace na terenie Parku Zdrojowego gdzie powstaje tężnia, pijalnia uzdrowiskowa, oranżeria, podświetlana fontanna oraz alejki spacerowe. Najbardziej charakterystycznym obiektem nowego kompleksu uzdrowiskowego będzie oczywiście tężnia solankowa, która ma wyglądać jak labirynt. Będzie to jedna z pięciu największych tego typu obiektów w Polsce.

Tężnia ma ponad 8 metrów wysokości oraz kształt koła o obwodzie przeszło 200 metrów. Konstrukcja drewniana tężni wypełniona została tarniną sprowadzoną z Bieszczad. Odpowiednia budowa całorocznej tężni umożliwi kuracjuszom oddychanie powietrzem nasyconym solankowym aerozolem, który ma bardzo dobry wpływ na zdrowie.

W ramach inwestycji powstanie także pawilon pijalni uzdrowiskowej z oranżerią, a także fontanna z efektami świetlnymi. Teren wokół zostanie odpowiednio zagospodarowany – przebudowywane są alejki parkowe, utworzone zostaną ścieżki spacerowe z ławkami do odpoczynku.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski, budowa kompleksu uzdrowiskowego minęła już półmetek. Zakończenie inwestycji o wartości ponad 24,5 mln zł zaplanowane jest na 30 listopada tego roku, a oddanie do użytku – wiosną 2021 roku.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com