Buska ginekologia dla pacjentów z COVID-19

0

Od wtorku, 30 marca, aż do odwołania –  ze względu na wzrost liczby zachorowań na COVID-19 oddział ginekologiczno-położniczy w buskim szpitalu został w całości przeznaczony do leczenia pacjentów ze stwierdzonym koronawirusem.

Obecnie w naszym szpitalu funkcjonują następujące oddziały covid-owe: chorób zakaźnych, gruźlicy i chorób płuc, chorób wewnętrznych, geriatryczny, pediatryczny (dla dorosłych), oraz ginekologiczno-położniczy (zarówno kobiety jak i mężczyźni). Łączna liczba łóżek covidowych w szpitalu wynosi 108, w tym 6 łóżek respiratorowych. Dodatkowo, na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii, leczymy pacjentów z ujemnym wynikiem w kierunku SARS-CoV-2 na 4 łóżkach respiratorowychinformuje Grzegorz Lasak, dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju.

Pozostałe oddziały, tzw. zabiegowe, czyli, chirurgiczny oraz ortopedyczny, a także poradnie specjalistyczne – funkcjonują na dotychczasowych zasadach, przyjmując pacjentów z ujemnym wynikiem w kierunku Covid-19. Oczywiście z pełnym zachowaniem warunków bezpieczeństwa sanitarnego, także stacja dializ udziela świadczeń dla pacjentów ze stwierdzonym koronawirusem na trzech wyodrębnionych stanowiskach.

r.

 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com