Budżet obywatelski w Busku-Zdroju. Mieszkańcy wybrali sześć projektów

0

Poznaliśmy wyniki budżetu obywatelskiego w Busku-Zdroju. W tym roku mieszkańcy wybrali sześć projektów do realizacji w 2021 roku. Co zostanie zrobione?

Przypomnijmy, to już drugie podejście do budżetu obywatelskiego w tym roku w Busku-Zdroju. Pierwszy nabór zakończył się fiaskiem. Okazało się, że żaden z 22 projektów złożonych przez mieszkańców nie przeszedł weryfikacji(!), o czym pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ. Wywołało to wielkie rozczarowanie wśród mieszkańców. W konsekwencji tutejszy urząd miasta ogłosił w pośpiechu nowy budżet obywatelski, jednak z realizacją na przyszły rok.

W czwartek, 15 października poznaliśmy listę projektów zakwalifikowanych do realizacji na przyszły rok. Spośród 9 projektów, które przeszły pozytywną weryfikację zarówno formalną jak i merytoryczną mieszkańcy wybrali 6 projektów, które zostanie zrealizowanych.

W kategorii projektów dużych wygrały: remont drogi gminnej (nr działki 612) w miejscowości Szaniec; budowa oświetlenia ulicznego przy drodze powiatowej w Owczarach, ul. Piaskowa i zagospodarowanie terenu wokół zbiornika wodnego przeciwpożarowego położonego w sołectwie Dobrowoda.

Z kolei w kategorii projektów małych najwięcej głosów otrzymało: Busko-Zdrój – zdrowo – rowerowo – Poprawa dostępności infrastruktury rowerowej na terenie miasta i gminy Busko-Zdrój; By sport wybrzmiewał pełną mocą – Poprawa funkcjonalności Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju poprzez modernizację nagłośnienia na hali basenowej. Zakup mobilnego nagłośnienia na potrzeby BOSiR, celem umożliwienia organizacji wydarzeń plenerowych np. na Skate Parku, a także zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Zbrodzicach.

Miasto zwycięskie projekty zrealizuje w 2021 roku. Ma na ten cel 300 tys. zł.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com