Budowa mostu na Wiśle idzie zgodnie z planem. Kiedy skończą się prace?

0

Pogoda sprzyja, więc budowa mostu łączącego woj. małopolskie z woj. świętokrzyskim na Wiśle w Nowym Korczynie idzie pełna parą. Prace postępują bez żadnych przeszkód, a przeprawa powinna być gotowa zgodnie z planem, czyli pod koniec tego roku.

Budowa mostu na Wiśle – fot. Paweł Zagaja/Facebook

Jak informuje burmistrz Paweł Zagaja, gmina Nowy Korczyn zwróciła do marszałków obydwu województw o utrzymanie promu w czasie budowy mostu.

– Otrzymaliśmy pozytywna odpowiedź. Przed nami, a także mieszkańcami naszej gminy kolejne wyzwanie ponieważ przez najbliższe kilka miesięcy droga krajowa 79 Kraków – Sandomierz będzie przebudowywana o nowe rondo z wylotami łączącymi z drogą do mostu oraz na Łęke, Podzamcze i Podraje. Zgodnie z przepisami, zostanie zamknięty ruch i zorganizowany objazd dla samochodów ciężarowych, który będzie się odbywał na nowej trasie Słupia Pacanowska- Busko-Wiślica-Kazimierza Wielka-Koszyce – informuje burmistrz Paweł Zagaja.

– Dla kierowców samochodów osobowych też nie będzie łatwo, zwłaszcza dla mieszkańców południowo-zachodniej części naszej gminy chcących się dostać do np. ośrodka zdrowia, szkoły, apteki, stacji paliw – dodaje.

Budowa mostu na Wiśle – fot. Paweł Zagaja/Facebook

Przypomnijmy, powstający most ma połączyć dwa brzegi Wisły – w Nowym Korczynie w Świętokrzyskiem i w Borusowej w Małopolsce. Most będzie częścią najkrótszej drogi z Tarnowa w kierunku Kielc, i dalej do Warszawy. Ułatwi też dojazd do uzdrowiska w Busku – Zdroju. Dla osób podróżujących od strony Świętokrzyskiego na południe, przeprawa ta oznacza wygodne połączenie z autostradą A4 w kierunku Krakowa. Most na Wiśle ma mieć 677 metrów długości, jezdnię o szerokości 7 metrów i dwa pasy ruchu. Dla pieszych i rowerzystów, wzdłuż mostu powstaną chodniki i ścieżka rowerowa.

Budowa mostu, oficjalnie rozpoczęła się w marcu 2019 roku i ma zakończyć się w październiku 2020 roku. Koszty tej inwestycji, czyli kwota ponad 53 mln złotych podzielone zostały między obydwa województwa.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com