Bilardziści z naszego regionu blisko podwójnej korony

0

Gabriela Siemieniec, Patrycja Siemieniec, Martyna Matjas, Kinga Okopień, Hubert Jaros, Patryk Charczuk, Oliwier Guziak, Szymon Gaweł i Wojciech Prażuch – ten silny skład UKS „Miłek” uczestniczył w Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w bilardzie w grach drużynowych i indywidualnych. Impreza odbyła się w dniach 20 -22 września w Żninie (woj. kujawsko – pomorskie) gromadząc ponad 120 młodych bilardzistów, którzy rozegrali ponad 200 efektownych pojedynków.

Po dwóch dniach zmagań przy stołach drużyny wiśliczan zapewniły sobie miejsca w półfinałach. Indywidualnie udało się to również Gabrysi i Oliwierowi. W niedzielę przyszedł czas na ostateczne rozgrywki. Mimo okrojonego składu – Dominika Pawełczyk nie rywalizowała w Żninie z uwagi na powołanie do Kadry Narodowej Juniorek –dziewczęta w pięknym stylu zdobyły srebro i tytuł vice mistrzyń Polski! Chłopcy po ładnej i zaciętej grze ulegli bilardzistom z Tomaszowa Mazowieckiego zdobywając medal brązowy.

W mistrzostwach indywidualnych zarówno Gabrysia, jak i Oliwier wywalczyli brąz.

„Na Mistrzostwach Polski otworzył się worek z medalami dla zawodników „Miłka”. Cieszymy się, że udało się im wyciągnąć aż cztery krążki”. Wielkie brawa za ich poświęcenie i wolę walki” –mówi Szczepan Sekuła, trener i opiekun UKS „Miłek”.

Wyjazd na mistrzostwa finansowo wsparła Rada Powiatu Buskiego oraz starosta Jerzy Kolarz.

Gratulacje! (red)

/a/

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com