Biblioteka zaprasza na wystawy

0

Flora i fauna od zawsze wzbudza nasze zainteresowanie. Człowiek z ciekawością „podgląda” życie zwierząt, obserwuje rośliny. Bywa, że dużo się uczymy obserwując otaczające nas środowisko. Możliwość bliższego poznania unikatowej fauny i flory z terenu regionu świętokrzyskiego daje nam Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Olrycha Szanieckiego w Pińczowie. W książnicy obejrzeć możemy wystawę „Z kart czerwonej księgi”. Cymelia przyrodnicze w obiektywie Kamila Sojdy i Bartłomieja Nurczyńskiego. Na zdjęciach zobaczymy niezwykłe obiekty przyrodnicze fotografowane z bliskiej odległości, często objęte najwyższą ochroną. Warto obejrzeć te zdjęcia. Zapraszamy miłośników przyrody i nie tylko.

Pińczowska biblioteka ma także propozycję dla miłośników literatury. Na I piętrze książnicy znajdziemy wystawę książek Adolfa Dygasińskiego – zbiór użyczony przez Muzeum Regionalne w Pińczowie. Wystawa to jeden z punktów projektu „Z Dygasińskim przez Ponidzie”.

„W gablotach wiszących zobaczymy m.in. dzieła pisarza wydane w latach 50-tych XX wieku. „W Kielcach. Opowiadania i uwagi o czasach szkolnych”, „Wybór nowel”, „Na warszawskim bruku”, „As”. Z kolei w gablotach stojących umieściliśmy eksponaty z Muzeum Regionalnego. Są tam m.in. fotografie Adolfa Dygasińskiego, bilecik z autografem pisarza, rękopisy kilku dzieł, pamiątkowy medal z popiersiem pisarza. Ciekawym eksponatem jest znajdująca się w zbiorach Biblioteki książka dr. Ch. Seignobosa „Historya cywilizacyi”, przetłumaczona z języka francuskiego przez Adolfa Dygasińskiego, wydana w roku 1888. Serdecznie zapraszamy” – mówi Jolanta Opoka, dyrektor biblioteki w Pińczowie.

Wystawę można oglądać do końca sierpnia.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com