„Bezpieczna przyszłość” mimo pandemii

0

Pod nazwą „Bezpieczna przyszłość” kryje się projekt finansowany ze środków unijnych, z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. 495 tysięcy 647 złotych z tej właśnie puli, udało się pozyskać dla Domu Pomocy Społecznej w Pińczowie. Wniosek złożony przez władze powiatu pińczowskiego został oceniony pozytywnie i 8 września podpisano umowę o realizacji zadania. Dokumenty sygnował marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik, starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski wraz z zastępcą Ryszardem Barną, a wszystko to przy kontrasygnacie skarbnik powiatu Anity Głuszek.

Pozyskane środki będą przeznaczone na dodatkowe wynagrodzenie dla pracowników DPS, którzy sumiennie zajmowali się chorymi i niepełnosprawnymi pensjonariuszami placówki, mimo zagrożenia epidemiologicznego. Wsparcie ponadto pozwoli zakupić i przeprowadzić testy na Covid-19 dla pracowników DPS, jak również zakupić wyposażenie i środki ochrony osobistej. Dodatkowo, z uzyskanego wsparcia wydzieli się środki, które pomogą zorganizować miejsca noclegowe dla pracowników placówki, w razie wystąpienia zakażenia.

Aktualnie jesteśmy na etapie wyłaniania dostawcy wspomnianych zakupów, ale to nie wszystko. Pracujemy teraz nad wnioskiem o środki dla pielęgniarek. Tu również chodzi o dodatki do płacy i zakup środków ochrony osobistej, ale ewentualne wsparcie pochodziłoby tym razem z NFZ”mówi Krzysztof Wąsik, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pińczowie.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com