Bezpieczna droga do szkoły w powiecie buskim

0

Uczniowie wrócili do szkół. W środę, 1 września wraz z powrotem dzieci do szkół rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci pełnią służbę w okolicach szkół, podczas której szczególną uwagę zwracają na najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej – informuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

Jak informuje policja, przez pierwszy i drugi tydzień nowego roku szkolnego nad bezpieczeństwem uczniów czuwać będą policjanci. Przy szkołach podstawowych usytuowanych w pobliżu ulic, gdzie natężenie ruchu pojazdów i pieszych jest największe, mundurowi będą bacznie przyglądać się zachowaniu uczestników ruchu, zwłaszcza tych najmłodszych. – Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest skierowana nie tylko do uczniów i ich rodziców, ale także do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Założeniem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz ich skutków poprzez propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogachinformuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

Warto wspomnieć, że na terenie Buska-Zdroju policjanci pełnią służbę w rejonie Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. M. Kopernika, przy Szkole Podstawowej nr 2 na skrzyżowaniu ulic J. Korczaka i Bohaterów Warszawy oraz Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. W. Grotta i ul. S. Batorego. Funkcjonariusze nadzorują również okolice szkół w miejscowościach Dobrowoda, Brzostków, Solec – Zdrój, Nowy Korczyn, Stopnica, Pacanów, Niziny i Gnojno. 

r.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com