„To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!”

0

Buscy radni miejscy, pomimo sprzeciwu mieszkańców, wyrazili zgodę na budowę dwóch bloków mieszkalnych w bliskim sąsiedztwie chronionej strefy uzdrowiskowej. Jednomyślności wśród radnych nie było. – Nie pozostawimy tak tej sprawy – zapowiadają oburzeni mieszkańcy.

fot. archiwum prywatne

Przypomnijmy, w listopadzie pisaliśmy o planach budowy dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Grotta przez prywatnego inwestora. Plany te spotkały się z ostrym sprzeciwem części mieszkańców Buska-Zdroju. Twierdzą oni, że realizacja inwestycji w tak bliskim sąsiedztwie chronionej strefy uzdrowiskowej, jest niezgodna z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Poza tym uważają, że wpłynie to negatywnie na rozwój i funkcjonowanie strefy uzdrowiskowej i stanie się uciążliwa dla mieszkańców.

– Nie wyobrażamy sobie dwóch potężnych bloków w miejscu, gdzie plan przestrzenny zagospodarowania tego terenu zakłada budowę jedynie domków jednorodzinnych i pensjonatów. Takie blokowisko przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic w naszym mieście wprowadzi chaos w zabudowie oraz ogromne utrudnienie dla kuracjuszy, mieszkańców i turystów odwiedzających Busko. Ul. Grotta już teraz jest drogą o dużym natężeniu ruchu, do tego dojdzie wysokie natężenie hałasu, spalin i emisji fal elektromagnetycznych – mówią przedstawiciele komitetu społecznego, powołanego m.in. w tej sprawie.

Mieszkańcy napisali pismo w tej sprawie do Waldemara Sikory, burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Pod petycją, w której mieszkańcy wyrazili swój ostry sprzeciw, podpisało się blisko sto osób. Do tej pory nie dostali jednak na nie odpowiedzi.

W czwartek, 26 listopada odbyła się sesja Rady Miejskie w Busku-Zdroju. Jedna z uchwał w porządku obrad dotyczyła wydania pozwolenia na budowę wspomnianych bloków przy ul. Grotta. Buscy radni, pomimo sprzeciwu mieszkańców, wyrazili zgodę na budowę dwóch budynków przy ul. Grotta. Jednomyślności wśród radnych nie było. 12 radnych zagłosowało „za”, 8 wstrzymało się, a jedna osoba była nieobecny.

– Nie pozostawimy tak tej sprawy. Dodam, że na posiedzeniu Rady Miejskiej nie było ani słowa o proteście mieszkańców. To lekceważące ze strony władz i radnych, którzy przecież powinni reprezentować interesy mieszkańców, a nie swoje własne – komentują decyzje radnych mieszkańcy Buska-Zdroju.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com