Będzie szybki Internet

0

W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa gospodarze Gminy Kije planują budowę sieci światłowodowej, która zapewni dostęp do szybkiego Internetu. Projektem objęte będą miejscowości, gdzie dotychczas szerokopasmowy Internet pozostawał w sferze marzeń. Borczyn, Czechów, Górki, Hajdaszek, Kije, Kliszów, Kokot, Lipnik, Rębów, Stawiany, Wierzbica, Włoszczowice – te sołectwa, a konkretnie ponad 1260 adresów, uzyskają szybki dostęp do sieci. Prace przygotowawcze rozpoczną się już I kwartale tego roku; wtedy właśnie gmina pytać będzie mieszkańców o zgodę na przeprowadzenie sieci przez poszczególne działki. „Liczymy na dobrą współpracę, która ułatwi i usprawni całą inwestycję”mówi Tomasz Socha, wójt Gminy Kije.

Dodajmy, że zainteresowani mogą łatwo sprawdzić, czy ich dom znajdzie się w zasięgu sieci. Wystarczy na stronie www.nexera.pl  znaleźć interaktywną mapę i wpisać na niej adres. Po uruchomieniu nowej sieci światłowodowej, pod tym samym adresem internetowym będzie można znaleźć sprzedawcę usługi internetowej. Nexera jest bowiem operatorem hurtowym, sprzedaż bezpośrednią na danym terenie będą prowadzić operatorzy detaliczni.

Przypomnijmy jeszcze, iż ostatniego grudnia 2020 roku, zakończył się projekt pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców gminy Kije” realizowanego w ramach działania 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion realizowanego ze środków EFRR w ramach PO Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 na terenie Gminy Kije. Tego dnia także gmina po raz ostatni dostarczyła Internet do wszystkich lokalizacji i beneficjentów objętych projektem.

/a/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com